| Attribute name | Attribute value |
|---|---|
| Type | 10/100BASE-TX TO 100BASE-FX |
| Connector | SC/UPC |
| Mode | Single-mode, OS2, 9/125 |
| Maximum Distance | 25km Single-mode |
| Input Power | 2A +5V, Comes with 115V Adapter |
| Operating Temperature | 0 ~ 70°C |
| Height | 26mm |
| Width | 70mm |
| Depth | 94mm |