| Attribute name | Attribute value |
|---|---|
| Adapter Capacity | 09 LGX Adapter Panels |
| Ports | 8 Port - Ø25mm (0.98") |
| Splice Trays | Supports 1 |
| Supported Splice Trays | TRAY-X1,TRAY-X2, TRAY-X3, TRAY-X4, FT-TRAY12, FT-TRAY12AL, FT-TRAY24, FT-TRAY24AL, FT-SET12 |
| Lockable | Yes |
| Type | Double Doors |
| Material | 16 Gauge Powder Coated Steel |
| Height | 440mm (17.5") |
| Width | 540mm (21.0") |
| Depth | 128mm (5.0") |
| Weight | 8.12kg (17.90lbs) |
| Color | Black |