| Attribute name | Attribute value |
|---|---|
| Adapter Capacity | 04 LGX Adapter Panels |
| Ports | 4 Port 'U' Style - 38mm x 53mm (1.49" x 2.08") |
| Lockable | Yes |
| Type | Double Doors |
| Material | 16 Gauge Powder Coated Steel |
| Height | 280mm (11") |
| Width | 305mm (12.0") |
| Depth | 102mm (4.0") |
| Weight | 3.35kg (7.38lbs) |
| Color | Black |