| Attribute name | Attribute value |
|---|---|
| Adapter Capacity | 02 LGX Adapter Panels |
| Ports | 4 Port - Ø25mm (0.98") |
| Lockable | Yes |
| Type | Single Door |
| Material | 16 Gauge Powder Coated Steel |
| Height | 259mm (10.2") |
| Width | 305mm (12.0") |
| Depth | 89mm (3.5") |
| Weight | 3.39kg (7.47lbs) |
| Color | Black |