| Attribute name | Attribute value |
|---|---|
| Adapter Capacity | 12 LGX Adapter Panels |
| Ports | 12 Ports |
| Lockable | Yes |
| Type | Double Doors |
| Material | 16 Gauge Powder Coated Steel |
| Height | 415mm (16.5") |
| Width | 517mm (20.0") |
| Depth | 163mm (6.5") |
| Weight | 9.43kg (20.78lbs) |
| Color | Black |