| Attribute name | Attribute value |
|---|---|
| Adapter Capacity | 04 LGX Adapter Panels |
| Ports | 4 Port - Ø25mm (0.98") |
| Splice Trays | Supports 1 |
| Supported Splice Trays | TRAY-X1,TRAY-X2, TRAY-X3, TRAY-X4, FT-TRAY12, FT-TRAY12AL, FT-TRAY24, FT-SET12 |
| Lockable | Yes |
| Type | Double Doors |
| Material | 16 Gauge Powder Coated Steel |
| Height | 289mm |
| Width | 362mm |
| Depth | 106mm |
| Weight | 4.94kg (10.89lbs) |
| Color | Black |