| Attribute name | Attribute value |
|---|---|
| Adapter Capacity | 24 Adapters |
| Splice Trays | 02 Splice Trays |
| Splice Capacity | 24 Splices |
| Ports | 4 In Ports - Ø30mm (1.18"), 2 Out Ports - Ø50mm (1.96") |
| Lockable | Yes |
| Type | Double Doors |
| Material | Cold Roll Steel, Electrostatic Spraying |
| Height | 305mm (12") |
| Width | 355mm (14.0") |
| Depth | 90mm (3.54") |
| Weight | 3.45kg (7.60lbs) |
| Color | White |