| Attribute name | Attribute value |
|---|---|
| Adapter Capacity | 72 Adapters - SC/ST/FC Simplex, LC Duplex |
| Splice Trays | 06 Splice Trays |
| Splice Capacity | 72 Splices |
| Ports | 4 In Ports - Ø30mm (1.18"), 2 Out Ports - Ø50mm (1.96") |
| Lockable | Yes |
| Type | Single Door |
| Material | Cold Roll Steel, Electrostatic Spraying |
| Height | 455mm (18.0") |
| Width | 405mm (16.0") |
| Depth | 150mm (6.0") |
| Weight | 7.48kg (16.49lbs) |
| Color | White |