| Attribute name | Attribute value |
|---|---|
| Adapter Capacity | 24 Adapters |
| Splice Trays | 02 Splice Trays |
| Splice Capacity | 24 Splices |
| Ports | 4 In Ports - Ø30mm (1.18"), 2 Out Ports - Ø50mm (1.96") |
| Lockable | Yes |
| Type | Single Door |
| Material | Cold Roll Steel, Electrostatic Spraying |
| Height | 455mm (18") |
| Width | 405mm (16") |
| Depth | 80mm (3.14") |
| Weight | 5.89kg (13lbs) |
| Color | White |