| Attribute name | Attribute value |
|---|---|
| Adapter Capacity | 48 Adapters |
| Splice Trays | 04 Splice Trays |
| Splice Capacity | 48 Splices |
| Ports | 4 In Ports - Ø20mm (0.78"), 4 Out Ports - Ø30mm (1.18") |
| Lockable | Yes |
| Type | Single Door |
| Material | Cold Roll Steel, Electrostatic Spraying |
| Height | 455mm (17.91") |
| Width | 405mm (15.94") |
| Depth | 120mm (4.72") |
| Weight | 6.22kg (13.11lbs) |
| Color | White |