| Attribute name | Attribute value |
|---|---|
| Adapter Capacity | 24 Adapters |
| Splice Trays | 02 Splice Trays |
| Splice Capacity | 24 Splices |
| Ports | 4 In Ports - Ø20mm (0.78"), 4 Out Ports - Ø30mm (1.18") |
| Lockable | Yes |
| Type | Single Door |
| Material | Cold Roll Steel, Electrostatic Spraying |
| Height | 455mm (17.91") |
| Width | 405mm (15.94") |
| Depth | 80mm (3.14") |
| Weight | 5.27kg (11.10lbs) |
| Color | White |