| Attribute name | Attribute value |
|---|---|
| Adapter Capacity | 16 Adapters |
| Splice Trays | 01 Splice Tray |
| Splice Capacity | 24 Splices |
| Ports | 2 Cable Gland Input Ports Ø6mm (0.23") ~ Ø12mm (0.47"), 16 Output Ports Ø3mm (0.11") |
| Material | Polycarbonate Plastic |
| Height | 304.8mm (12") |
| Width | 228.6mm (9") |
| Depth | 76.2mm (3") |
| Color | Gray |