| Attribute name | Attribute value |
|---|---|
| Adapter Capacity | 08 Adapters |
| Splice Trays | 01 Splice Tray |
| Splice Capacity | 16 Splices |
| Ports | 2 Input Ports Ø18mm (0.70") ~ Ø10mm (0.39"), 8 Output Ports Ø6mm (0.21") |
| Material | Polycarbonate Plastic |
| Height | 215.9mm (8.5") |
| Width | 206.3mm (8.12") |
| Depth | 53.9 (2.12") |
| Color | Gray |