| Attribute name | Attribute value |
|---|---|
| Adapter Capacity | 24 Adapters |
| Splice Trays | 04 Splice Trays |
| Splice Capacity | 96 Splices |
| Ports | 3 Input Ports Ø20mm (0.78"), 24 Output Ports Ø3mm (0.11") |
| Material | Polycarbonate Plastic |
| Height | 306mm (12.04") |
| Width | 245mm (9.64") |
| Depth | 74mm (2.19") |
| Color | Gray |