| Attribute name | Attribute value |
|---|---|
| Adapter Capacity | 54 Adapters |
| Splice Trays | 06 Splice Trays |
| Splice Capacity | 144 Splices |
| Ports | 2 Input Ports Ø20mm (0.78"), 12 x 4 Output Ports Ø3mm (0.11") |
| Material | Polycarbonate Plastic |
| Height | 398mm (15.66") |
| Width | 327mm (12.87") |
| Depth | 118mm (4.64") |
| Color | Gray |