| Attribute name | Attribute value |
|---|---|
| Splice Trays | 01 Splice Tray |
| Splice Capacity | 16 Splices |
| Ports | 3 Input Ports Ø12mm (0.47"), 12 Output Ports Ø3mm (0.11") |
| Material | Polycarbonate Plastic |
| Height | 235mm (9.25") |
| Width | 200mm (7.87") |
| Depth | 91mm (3.58") |
| Color | Gray |