| Attribute name | Attribute value |
|---|---|
| Adapter Capacity | 12 Adapters |
| Splice Trays | 01 Splice Tray |
| Splice Capacity | 16 Splices |
| Ports | 3 Input Ports Ø12mm (0.47"), 12 Output Ports Ø3mm (0.11") |
| Material | Polycarbonate Plastic |
| Height | 233m (9.17") |
| Width | 204mm (8.03") |
| Depth | 77mm (3.03") |
| Color | Gray |