| Attribute name | Attribute value |
|---|---|
| Adapter Capacity | 08 Adapters |
| Splice Trays | 01 Splice Tray |
| Splice Capacity | 16 Splices |
| Ports | 3 Input Ports Ø12mm (0.47"), 8 Output Ports Ø3mm (0.11") |
| Material | Polycarbonate Plastic |
| Height | 247mm (9.72") |
| Length | 240mm (9.44") |
| Depth | 70mm (2.75") |
| Color | Gray |