| Attribute name | Attribute value |
|---|---|
| Adapter Capacity | 16 Adapters |
| Splice Trays | 01 Splice Tray |
| Splice Capacity | 24 Splices |
| Ports | 2 Input Ports Ø12mm (0.47"), 16 Output Ports Ø3mm (0.11") |
| Material | Polycarbonate Plastic |
| Height | 320mm (12.59") |
| Width | 260mm (10.23") |
| Depth | 90mm (3.54") |
| Color | Gray |