| Attribute name | Attribute value |
|---|---|
| Adapter Capacity | 12 Adapters |
| Splice Trays | 01 Splice Tray |
| Splice Capacity | 12 Splices |
| Ports | 2 Cable Gland Input Ports Ø6mm (0.23") ~ Ø12mm (0.47"), 12 Output Ports Ø3mm (0.11") |
| Material | Polycarbonate Plastic |
| Height | 258mm (10.15") |
| Width | 207mm (8.14") |
| Depth | 64mm (2.51") |
| Color | Gray |