| Attribute name | Attribute value |
|---|---|
| Adapter Capacity | 08 Adapters |
| Splice Trays | 1 Splice Tray (Double-sided) |
| Splice Capacity | 24 Splices |
| Ports | 2 Input Ports Ø15mm (0.59"), 16 Output Ports Ø3mm (0.11") |
| Material | Polycarbonate Plastic |
| Height | 260mm (10.23") |
| Width | 195mm (7.67") |
| Depth | 63.5mm (2.5") |
| Color | Gray |