| Attribute name | Attribute value |
|---|---|
| Adapter Capacity | 04 Adapters |
| Splice Trays | 01 Splice Tray |
| Splice Capacity | 04 Splices |
| Ports | 1 Input Port Ø8mm (0.31"), 4 Output Ports Ø3mm (0.11") |
| Material | Polycarbonate Plastic |
| Height | 210mm (8.26") |
| Width | 140mm (5.51") |
| Depth | 40mm (1.57") |
| Color | Gray |