| Attribute name | Attribute value |
|---|---|
| Splice Trays | 4 Splice Trays & 1 Spool Tray |
| Splice Capacity | 48 Splices |
| Ports | 2 Input Ports Ø24mm (0.94") Max, 5 Multi-fiber Output Ports Ø3mm (0.11") |
| Material | Polycarbonate Plastic |
| Height | 272.5mm (10.72") |
| Width | 235mm (9.25") |
| Depth | 84.5mm (3.32") |
| Color | Gray |