| Attribute name | Attribute value |
|---|---|
| Adapter Capacity | 1 LGX Adapter Panel (Sold Seperately) |
| Splice Capacity | 12 Splices |
| Ports | 2 Ports - Max Ø15mm (0.59") |
| Material | 16 Gauge Powder Coated Steel |
| Height | 160mm (6.30") |
| Width | 140mm (5.50") |
| Depth | 40mm (1.57") |
| Color | Black |