| Attribute name | Attribute value |
|---|---|
| Adapter Capacity | 04 Adapters |
| Splice Trays | 01 Splice Tray |
| Splice Capacity | 04 Splices |
| Ports | 2 Cable Gland Input Ports Ø6mm (0.23") ~ Ø12mm (0.47") |
| Material | Polycarbonate Plastic |
| Height | 207mm (8.14") |
| Width | 152mm (5.98") |
| Depth | 51.7mm (2.03") |
| Color | Gray |