| Attribute name | Attribute value |
|---|---|
| Adapter Capacity | 08 Adapters |
| Splice Trays | 01 Splice Tray |
| Splice Capacity | 24 Splices |
| Ports | 2 Ports Ø12.5mm (0.49") Max |
| Material | Cold Roll Steel, Electrostatic Spraying |
| Height | 152.4mm (6") |
| Width | 263.5mm (10.37") |
| Depth | 44.4mm (1.74") |
| Color | Gray |