| Attribute name | Attribute value |
|---|---|
| Adapter Capacity | 12 Adapters |
| Splice Trays | 01 Splice Tray |
| Splice Capacity | 16 Splices |
| Ports | 2 Cable Gland Input Ports Ø18mm (0.70") ~ Ø10mm (0.39"), 1 Large Rubber Rain-Proof Port - Max Ø30mm (1.18") |
| Material | Polycarbonate Plastic |
| Height | 375mm (14.76") |
| Width | 190mm (7.48") |
| Depth | 75mm (2.95") |
| Color | Gray |