| Attribute name | Attribute value |
|---|---|
| Fiber Count | 24 Fiber |
| Adapter Capacity | 08 Adapters |
| Splice Trays | 04 Splice Trays |
| Ports | 2 Large Ports Ø20mm (0.78"), 2 Medium Ports Ø16mm (0.62"), 2 Small Ports Ø13mm (0.51") |
| Material | Polycarbonate Plastic |
| Height | 323mm (12.71") |
| Width | 202mm (7.95") |
| Depth | 86mm (3.38") |
| Color | Black |